جانمایی پلاک ثبتی در دماوند

کلمه جانمایی پلاک ثبتی تشکیل شده از دو واژه جانمایی و پلاک ثبتی

جانمایی به معنای مشخص کردن و جای گذاری موقعیت یک نقشه در جای واقعی خودش می باشد. پلاک ثبتی هم یک شناسه و کد ثبتی میباشد که برای هر ملک انحصاری تعیین میگردد. حال با شناخت دو واژه جانمایی و پلاک ثبتی میتوان نتیجه گرفت که عملیات ثبتی که منجر به تهیه یک نقشه یو تی ام می شود را ” جانمایی پلاک ثبتی ” نام گذاری می کنند.

آغاز کار نقشه جانمایی پلاک ثبتی در دماوند با کمک عملیات امور حقوقی و مهندسی بطور وسیع انجام پذیرفت. جانمایی پلاک ثبتی یک عملیات کاملا تخصصی است که فقط توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی انجام می شود. باید این را بدانیم که بوسیله نقشه جانمایی پلاک ثبتی گواهی می شود موقعیت ملک در دماوند با مساحی مشخص دارای چه پلاک ثبتی و با چه حدود اربعه ای است.

 

کاربرد جانمایی پلاک ثبتی در دماوند

جانمایی پلاک ثبتی

در شرایط ضروری که در زیر به اختصار آمده است از جانمایی پلاک ثبتی در دماوند استفاده میشود.

جانمایی پلاک ثبتی برای تداخل پلاک های دماوند

جانمایی پلاک ثبتی جهت پیدا کردن املاک گمشده

جانمایی پلاک ثبتی جهت استعلام ثبتی املاک دماوند

جانمایی ثبتی ( جانمایی سند) یا عنواین دیگری که عوام مالکین ان را نام گذاری می کنند ” جانمایی سند ” پروسه ای است برای تعیین مکان ثبتی و زمینی دقیق اراضی دماوند در سیستم مختصات یو تی ام. اگر بخواهیم علمی تر آن را توضیح دهیم جانمایی پلاک ثبتی در واقع قرار دادن موقعیت مساحی سند در نقشه اولیه در زمان تفکیک نام دارد.

 

جانمایی پلاک ثبتی در شهرستان دماوند:

زمانی که یک سند در دست مالکان قرار می گیرد جهت جانمایی پلاک ثبتی و مشخصات حدود اربعه سند باید موارد زیر را در نظر گرفت:

شش دانگ پلاک ثبتی 78 اصلی 462 فرعی مفروز و مجزی شده از پلاک 98 فرعی از 78 اصلی به متراژ 50.000 متر مربع با حدود اربعه شمالا به طول 200 متر به خیابان 20 متری، شرقا 250 متر به پلاک 358 فرعی، جنوبا به طول 200 متر به پلاک 199 فرعی، غربا به طول 250 متر به پلاک 375 فرعی واقع در اراضی دماوند

 

مراحل جانمایی پلاک ثبتی دماوند و پیاده سازی چهار گوشه ملک و حدود اربعه

1- مطالعه دقیق اسناد و مدارک موجود:

کارشناسان رسمی دادگستری در حوزه نقشه برداری و امور ثبتی باید بتواند تمام مدارک را کاملا مطالعه نمایند و این توانایی را داشته باشند که حدود را از روی اسناد و مدارک تشخیص نمایند.

2-تهیه و استعلام نقشه ثبتی:

در موارد بسیاری از جانمایی پلاک ثبتی نیاز به نقشه ثبتی می باشد. در این زمان نقشه بردار وظیفه دارد که این مدارک را تکمیل نماید.

خوشبختانه تیم کارشناسی جی پی اس شمیم یکی از کامل ترین ارشیو های نقشه های ثبتی کشور را در دست دارد، به همین خاطر در این مورد هیچگونه نگرانی و اصراف وقتی وجود نخواهد داشت.

3-جانمایی ملک روی نقشه و تعیین موقعیت دقیق ملک:

با استفاده از نقشه ثبتی و حدود اربعه ملک بر روی نقشه و عکس قدیمی جانمایی پلاک ثبتی صورت می پذیرد.

 

آیا جانمایی پلاک ثبتی مقرون به صرفه است؟

جانمایی پلاک ثبتی

با توجه به سیر صعودی قیمت زمین در شهرستان دماوند در هر صورت جانمایی پلاک ثبتی به شما مالکین محترم شهرستان دماوند توصیه می شود. این را باید اضافه کرد که به عنوان نمونه جهت جانمایی یک سند در به متراژ 1200 متر هزینه تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی آن ملک به انداره ارزش ریالی 2 متر از آن زمین است. حال ایا از نگاه شما جانمایی پلاک ثبتی مقرون به صرفه است؟

مراحل انجام کار جانمایی پلاک ثبتی دماوند به دلیل سیر صعودی بار حقوقی لازم است توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی انجام گیرد.

سیاست تیم کاری و کارشناسان در این زمینه جهت انجام امور ثبتی از جمله جانمایی پلاک ثبتی، تهیه نقشه یو تی ام بر مبنای صداقت کاری و اصول سوگند نامه نظام مهندسی انجام می گیرد. برای مثال جهت جانمایی سندهای قدیمی ( شاهنشاهی ) ابتدا سند ملک را بررسی کرده و در صورت موجود بودن سوابق ثبتی و امکان جانمایی پلاک ثبتی به مالک اعلام میشود که جانمایی ملک شما امکان پذیر می باشد. پس از اعلام هزینه کارشناسی و اعلام میزان زمان مورد نیاز مبلغی به عنوان بیعانه دریافت شده و شروع فعالیت جانمایی پلاک ثبتی آغاز می گردد .

بسیار زیاد دیده شده که برخی کارشناس ها مبالغی را از مالکین تحت عنوان بیعانه جهت جانمایی سند دریافت می کنند و پس از مدتی به مالک اعلام می کنند که جانمایی سند شما امکان پذیر نمی باشد. تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی با تهیه نقشه یو تی ام دو پروسه کاملا مجزا می باشند. تهیه نقشه یو تی ام زمانی صورت می گیرد که جای ملک مشخص باشد و مهندس نقشه برداری توسط گیرنده مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم ( جی پی اس شمیم ) نقشه ملک شما را تهیه و ممهور به مهر کارشناسی می کند.

اما در پروسه تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی ( جانمایی سند ) باید در آغاز کار کلیه نقشه های ثبتی منطقه که همگی روی کاغذ های قدیمی ترسیم شده اند بررسی شود. پس از بررسی نقشه های ثبتی قدیمی تیم کارشناسی ما توسط عملیات کارتوگرافی نقشه های ثبتی قدیمی را تبدیل به نقشه های رقومی یا نقشه اتوکد در سیستم مختصات یو تی ام می کنند.

پس از تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی و دریافت مختصات گوشه های ملک، مختصات های ملک را روی زمین میخ کوبی می کنند.