کارشناس دادگستری نقشه برداری در ورامین چه کسی است؟

 

کارشناس رسمی دادگستری در ورامین ، با کسب تخصص به وسیله تحصیلات و آزمون توانسته از کانون کارشناس دادگستری تاییدیه و پروانه فعالیت دریافت کند. چنین فردی علاوه بر داشتن تخصص های فنی، نیازمند داشتن تجربه کاری مناسب و اطلاعات ثبتی و حقوقی کامل در مورد حوزه کاری خود میباشد. برای مثال کارشناس دادگستری تحصیلاتش در زمینه نقشه برداری میباشد و مدتی در این زمینه تجربه داشته است سپس در آزمون کانون کارشناس شرکت کرده و مجاز به اخذ پروانه میباشد.

 

برای انجام برخی از مراحل اداری ثبت املاک و اسناد در ورامین الزامیست با افراد مختلفی در ارتباط باشیم و از آن ها خدمات بگیریم. کارشناس دادگستری نقشه برداری یکی از این افراد است که در واقع با داشتن پروانه مربوطه، مدارک یا نقشه ما را از نظر قانونی تایید کنند تا اداره مربوطه آن را بپذیرد و در اسناد صادره بکارگیرد. حال باید دید کارشناس دادگستری نقشه برداری کیست، چه تخصصی دارد و چگونه باید از او خدمات دریافت کرد.

انواع کارشناس رسمی دادگستری در ورامین

هرکدام از نقشه ها ممکن است بسته به وضعیت مدارک و اطلاعات اراضی در ورامین ، نیاز به ارائه نقشه با مهر کارشناس باشد . سازمان ذیربط که معمولا اداره ثبت اسناد و املاک شهر شما است، ممکن است خواهان دو نوع کارشناس رسمی از شما باشد:

 

کارشناس رسمی امور ثبتی دادگستری در ورامین

 

با توجه به مطالب گفته شده ، اگر داده هایی که مورد اختلاف است مربوط به موارد ثبتی و مالکیتی باشد، معمولا تایید کارشناس نقشه برداری به تنهایی نمیتواند کمک کننده باشد. در این موارد سازمان مربوطه از متقاضی می خواهد که نقشه تهیه شده را به تایید کارشناس رسمی امور ثبتی برساند. به نوعی، تایید چنین کارشناسی از نظر اجرایی بالاتر ومعتبرتر از مورد قبلی میباشد.

 

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در ورامین

 

گاهی اوقات به دلیل آنکه داده های مربوط به نقشه برداری دارای مشکلاتی هستند، اداره ثبت از شما می خواهد نقشه اراضی در ورامین را به تایید کارشناس نقشه برداری برسانید. نقشه برداری البته به سمتی رفته است که برای اکثر نقشه ها چنین تاییدیه هایی را از متقاضی می خواهد. اما اگر داده هایی که مورد اختلاف است مربوط به موارد ثبتی و مالکیتی باشد، معمولا تایید این کارشناس کفایت نمیکند.