خدمات نقشه برداری زمین چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید!

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که بررسی خدمات نقشه برداری زمین در واقع چیست، یا چرا انجام آن سودمند است؟ در سایت https://gpsshamim.com/ ما این راهنمای مفید را گردآوری کرده‌ایم تا سردرگمی پیرامون بررسی‌های خدمات نقشه برداری زمین و آنچه که مستلزم آن است را روشن کنیم!

خدمات نقشه برداری زمین نقاط روی یک قطعه زمین و فواصل بین آنها را مشخص می کند. این یک نیاز حیاتی در طول توسعه خدمات نقشه برداری زمین است زیرا بررسی زمین نیز برای تعیین مرزها در چارچوب قوانین و مقررات محلی ساختمان استفاده می شود.

خدمات نقشه برداری زمین علم، هنر و حرفه تعیین موقعیت نقاط روی سطح زمین و اندازه گیری فواصل، جهت ها، زوایا و ارتفاعات بین آنهاست. این داده ها به ایجاد دقیق نقشه ها و تعیین مرزهای نمودار کمک می کند.

خدمات نقشه برداری حداقل از مصر باستان یک علم شناخته شده بوده است. در واقع، از چهار رئیس جمهور در کوه راشمور، سه نفر نقشه بردار زمین بودند. خدمات نقشه برداری نیازهای مهمی را در زمینه های مختلف از جمله مهندسی عمران، ساخت و ساز، معماری و املاک برآورده می کند.

چرا ما به خدمات نقشه برداری نیاز داریم؟

این که شما در حال ساخت یک سوله جدید در زمین خود هستید، یا یک ملک کاملا جدید، قبل از شروع ساخت و ساز، یک بررسی برای تعیین دقیق آنچه که می توان ساخت، کجا و چگونه ساخت بسیار مهم است.

مهندسان خدمات نقشه برداری محدوده املاک را تعیین می کنند و نقشه های محیط ها را تهیه می کنند. آنها اندازه گیری های مورد نیاز برای ساختن نقشه یک منطقه را انجام می دهند. نقشه برداران زمین ممکن است با تجهیزات صحرایی مانند تئودولیت ها، سطوح، شاقول ها و ایستگاه های کل و نرم افزارهایی مانند auto-CAD کار کنند. آنها همچنین می توانند به عنوان شاهد متخصص در پرونده های دادگاه خدمت کنند و تخصص خود را به مهندسان، معماران و توسعه دهندگان ارائه دهند.

"بررسی های حرفه ای تنها اسناد الزام آور قانونی هستند که نشان می دهد ملک شما از کجا شروع و به کجا ختم می شود. به همین دلیل، آنها می توانند عامل تعیین کننده در اختلافات مالکیت باشند و هنگام خرید و توسعه زمین بسیار مهم هستند.

خدمات نقشه برداری مفید است زیرا می تواند از اشتباهات قانونی پرهزینه مانند ساخت و ساز در زمین یا ملک شخص دیگری یا حتی نقض قوانین و مقررات محلی ساختمان جلوگیری کند. علاوه بر این موارد، آنها می توانند مشکلات ساختمانی بالقوه را آشکار کنند و به شما کمک کنند تا در مورد آنها برنامه ریزی کنید و در زمان و هزینه بیشتر صرفه جویی کنید.

بطور کلی هدف از خدمات نقشه برداری چیست؟

خدمات نقشه برداری

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است نیاز به بررسی زمین داشته باشیم:

 • قبل از خرید زمین، نیاز به داشتن مدرک قانونی می باشد دلیل داشتن این مدارک این است که متوجه شویم آنچه که می‌خریم همان چیزی است که در سند ذکر شده.
 • قبل از ساخت هر سازه جدید در یک ملک. نظرسنجی ها می توانند به شما بگویند که خطوط املاک شما کجاست. آنها همچنین تعیین خواهند کرد که آیا ساختار جدید با قوانین منطقه‌بندی و محله مطابقت دارد یا خیر.
 • اگر همسایه شما شروع به ساختن ملک جدید کرد و شما مشکوک هستید که ممکن است به ملک شما تجاوز کند خدمات نقشه برداری کمک کننده است.
 • قبل از ایجاد حق ارتفاق زمین، می توانید مطمئن باشید که شما و هر یک از طرفین درگیر می دانید که حق ارتفاق شامل چه مواردی می شود.همچنین بررسی ها به شما هرگونه حق ارتفاق موجود را نشان خواهد داد.
 • خدمات نقشه برداری تنها اسناد الزام آور قانونی هستند که نشان می دهد ملک شما از کجا شروع و به کجا ختم می شود. به همین دلیل، آنها می توانند عامل تعیین کننده در اختلافات مالکیت باشند و هنگام خرید و توسعه زمین بسیار مهم هستند.

انواع مختلف خدمات نقشه برداری زمین چیست؟

انواع مختلفی از نقشه برداری زمین وجود دارد که در زیر لیستی را با توضیح مختصری در مورد هر نوع آورده ایم. در حالی که این فهرست به هیچ وجه جامع نیست، برخی از انواع محبوب تر خدمات نقشه برداری را در خود جای داده است.

 • بررسی های مرزی اطمینان حاصل می کند که کار در حال انجام در محدوده اموال شما است و به حصارکشی ملک شما در مکان های مناسب کمک می کند.
 • طرح‌های تقسیم‌بندی زمین‌ها را از منظر نقشه‌برداری تقسیم می‌کنند و اغلب در کنار تیم‌های قانونی، مهندسی و برنامه‌ریزی کار می‌کنند.
 • پلان های مرجع یک ملک خاص یا بخش هایی از یک ملک را توصیف می کنند.
 • طرح های کاندومینیوم برای توسعه جدید یا برای تبدیل یک ساختمان از قبل موجود به واحدهای کاندومینیوم بسیار مهم است و تضمین می کند که ساختمان ها و ویژگی های منطقه در موقعیت های صحیح تنظیم شده اند.
 • بررسی های توپوگرافی ویژگی های موجود منطقه مانند تاسیسات، راهروها، ساختمان ها و حاشیه ها را نشان می دهد و همچنین ارتفاعات زمین ژئودتیک مربوط به مرزهای یک ملک را تجزیه و تحلیل و نشان می دهد.
 • گزارش املاک و مستغلات نقشه بردار (SRPR) به خطوط ملک توجه می کند و ویژگی های ملک مانند نرده ها، سوله ها و خانه را نسبت به خطوط نشان می دهد. این نشان دهنده هرگونه اختلافات قانونی است و به وضوح هرگونه مسائل حقوقی احتمالی را نشان می دهد.

 

خدمات نقشه برداری هوایی با پهباد چیست؟‌

با توجه به یافته های تیم مهندسی gpsshamim ،یکی از شاخه های دانش نقشه برداری، خدمات نقشه برداری هوایی می باشد که شامل دو مرحله اندازه‌گیری و محاسبه و ارائه نتایج است و با استفاده از پهبادهای پیشرفته بدون سرنشین حامل دوربین‌های RGB صورت می گیرد. خدمات نقشه برداری هوایی جزو آن دسته از خدماتی است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و در بازه زمانی کوتاهی با گردآوری داده هایی در مورد زمین به صورت عمودی به بررسی‌های توپوگرافی آن می‌پردازد.

با بکارگیری این خدمات هزینه‌ها و حجم کار پروژه‌های نقشه برداری ساختمان به میزان قابل توجه ای کاهش می‌یابد. ارتفاع پرواز پهبادهای بدون سرنشین نسبت به هواپیماهای سرنشین‌دار بالاتر می باشد و هزینه ارزان‌تری دارد.

دقت و وضوح نقشه‌های هوایی بسیار بالا است، بطوری که جزء کاربردی ترین متدهای سنجش اطلاعات زمین از راه دور شناخته شده اند.

این پهبادها دارای مزیتی در زمینه گرفتن نقشه‌های هوایی هستند که شامل: کاهش هزینه و زمان بسیار زیاد برای انجام خدمات نقشه‌برداری‌، دستیابی داده‌های گسترده و دقیق، نقشه برداری مناطق دور افتاده ، گرداوری نقشه شهرهای بزرگ، ارائه داده‌هایی با وضوح بسیار بالا، کمک به تحلیل تغییرات مربوط به ارتفاع سطح زمین است. انجام پروژه‌های نقشه‌برداری هوایی توسط شرکت‌های خدماتی دقیقا بر اساس سفارش و خواسته مشتری انجام می شود.

در این پروژه‌ها از دوربین هایی استفاده می شود که دارای وضوح و کیفیت بسیار بالایی هستند و به شکل عمودی روی پهباد‌ها نصب می‌شوند.

ویژگی‌هایی مانند ارتوفتو یا ارتوموزائیک، مش بافت سه بعدی، نقاط سه بعدی ابرمانند، خطوط نقش برجسته و همچنین گزارش کیفی همگی در نقشه‌های هوایی گنجانده می شوند.

 

خدمات نقشه برداری در https://gpsshamim.com/

ما اینجا به ترسیم اندازه دقیق، ابعاد و مرزهای ملک شما، و افشای مشکلات احتمالی و مشکلات آینده، بررسی زمین برای هر ساخت و ساز جدید یا حل مسائل موجود می پردازیم. در https://gpsshamim.com/ ، ما کارکنان و تخصص لازم برای نظارت بر هر نوع پروژه خدمات نقشه برداری را داریم. ما خوشحالیم که می توانیم به شما کمک کنیم که آیا دقیقاً می‌دانید چه نوع بررسی زمینی می‌خواهید یا همچنان برایتان نامشخص هست، ما همیشه اطمینان می‌دهیم که بهترین قیمت را برای نیازهای شما در نظر خواهیم گرفت.