میزان دقت سامانه شمیم در هشتگرد :

موقعیت گیرنده های  GNSS در حالتی که از سامانه شمیم تصحیحاتی دریافت نمی کند و‌ با توجه به اینکه چه شرایطی از نظر محیطی وجود دارد، دقتی متغیر از ۳ تا سی متر دارد. برای کارهای دقیق از نظر نقشه برداری مثل کاداستر این دقت کفایت نمی کند و میتوان از این دقت برای کارهای ناوبری استفاده کرد. در صورتی که تصحیحات این سامانه دریافت شود، برای مشخص کردن موقعیت‌های آنی دقت ۱ تا بیست سانتی متر را وجود دارد که این دقت برای بسیاری از کارها مثل نقشه برداری دقت بسیار ایده آلی به حساب می آید. نکته مهمی در رابطه با مشخص کردن موقعیت آنی وجود دارد و آن این مورد است که وقتی که گیرنده Rover دارد، به فاصله اش از نزدیکترین ایستگاه مرجع مرتبط می باشد.

دقت سامانه شمیم 10 mm+1 ppm است، 10mm دقت ثابت و 1ppm دقت متغیر است. منظورازدقت ثابت، یعنی حداکثر وقتی که سامانه در شرایط ایده آل می تواند داشته باشد ده میلی لیتر است و در رابطه با دقت متغیر نیز منظور این است که با توجه به هر ۱ کیلومتر فاصله ای که Rover از ایستگاه مرجع نزدیک به خود دارد، یک میلی متر کاهش را در دقت تعیین موقعیت خواهید داشت. اگر بازه یک سیگما باشد، قابلیت اطمینان دقت شصت و هفت درصد میباشد اما در حالت دقت دو سیگما این قابلیت نود و پنج درصد است.

 

کاربران سامانه شمیم در هشتگرد

کاربران سامانه شمیم سه گروه هستند. گروه اول پرسنل سازمان اداره ثبت اسناد و املاک کشورهستند که از طرف سازمان همان استانی که محل فعالیتشان می باشد یعنی شهرستان هشتگرد ، معرفی نامه دریافت و ارائه می کنند تا حساب کاربری اخذ کنند. گروه دوم افراد برون سازمانی هستند که سازمان اداره اسناد و املاک استان هشتگرد ، اسامی این افراد را به اداره کل کاداستر میفرستد. و گروه سوم نقشه برداران هشتگرد هستند. فعالیت در حوزه کاداستر تنها برای گروه اول و دوم امکان پذیر است و  سرور مرکزی داده هایی که حساب کاربری این افراد ارسال کرده است را ذخیره می کند، طوری که می توان به اعتبارسنجی آنها پرداخت. این امکان وجود دارد که گروه سوم میتوانند به صورت رایگان از فعالیت های نقشه برداری، خدمات تعیین موقعیت آنی سامانه شمیم بهره مند شوند.

در انتهای این مقاله ما می خواهیم به پرسش های شما همراهان گرامی پاسخ دهیم:

چگونگی بازیابی نام و رمز عبور در سامانه شمیم :

همیشه یادتان باشد که نام کاربری شما در سامانه شمیم، بطور دائم همان کدملی شما می باشد.اگر رمز عبور سامانه شمیم خود را فراموش کرده اید، در صفحه ابتدایی ورود به حساب کاربری در سامانه شمیم بر روی عبارت Forgot passwordکلیک کنید. یک صفحه برایتان باز میشود شما در آن صفحه آدرس ایمیل خود را وارد نمایید و بر روی ارسال یا همان Submitکلیک نمایید.ایمیل حاوی رمز عبور شما به ایمیل معرفی شده به سامانه ارسال میگردد.

چگونگی کاربرد سامانه شمیم در هشتگرد :

برای تعیین موقعیت آنی (RTK) با استفاده از سامانه شمیم، از IP:۱۷۸,۲۵۲.۱۷۱.۱۵ و Port:۲۱۰۱ استفاده کنید.

مفهوم رنگ ایستگاه ها در سامانه شمیم :

رنگ سبز: ارسال اطلاعات از ایستگاه مرجع به سرور انجام می گردد.

رنگ آبی: اطلاعات گیرنده مرجع به سرور سامانه ارسال نمی شود.

 رنگ قرمز: ایستگاه شمیم دچار مشکل شده و امکان ارسال تصحیحات به سرور سامانه شمیم وجود نخواهد داشت.

آیا این امکان وجود دارد با یک اکانت کاربری بصورت همزمان با چند گیرنده به سامانه شمیم متصل شد ؟

خیر ، هر اکانت کاربری امکان اتصال به یک گیرنده را فراهم می نماید . امکان اتصال چند گیرنده با یک اکانت وجود نخواهد داشت ولی نه بصورت همزمان !