تعرفه خدمات نقشه برداری سال 1400

 

خدمات نقشه برداری

 

خدمات نقشه برداری که مجموعه جی پی اس شمیم (gpsshamim) به شما عزیزان ارائه می نماید شامل مواردی می شود که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد ولی قبل از آن بد نیست تا به طور مختصر تعریفی از نقشه برداری داشته باشیم.

 

نقشه‌برداری

 

نقشه برداری، یکی از نیازهای جامعه امروز بشری است و بهترین روش برای تحقق این مهم داشتن اطلاعات کافی بر انواع نقشه‌برداری و کاربرد آن است.

خدمات نقشه برداری زمین شرکت جی پی اس شمیم (gpsshamim) شامل موارد زیر می باشد:

 

تهیه نقشه ثبتی املاک (UTM)

تهیه نقشه توپوگرافی و محاسبه احجام عملیات خاکی

جانمایی پلاک ثبتی و شناسایی محل ملک از روی اسناد قدیمی

جانمایی صفحه ستون در ساختمانهای فلزی و بتنی

مساحی و تفکیک اراضی

تعیین موقعیت ماهواره ای املاک (GPS)

مشاوره و پیگیری مسائل حقوقی املاک و ثبتی

 

تعرفه خدمات نقشه برداری

 

تعرفه خدمات نقشه برداری

 

سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ 1400/7/17 طی بخشنامه شماره 1400/329450 تعرفه نقشه برداری سال 1400 را به دستگاه‌های اجرایی و مهندسان مشاور ابلاغ کرد. از تاریخ 1400/1/1 هزینه خدمات نقشه برداری بر اساس این بخشنامه قابل محاسبه می‌باشد بنابراین کلیه دستگاه‌های اجرایی دولتی که از بودجه عمرانی استفاده می‌کنند با انعقاد قرارداد با شرکت‌های مهندسین مشاور ذیصلاح می‌توانند از این تعرفه استفاده نمایند. این تعرفه شامل خدمات نقشه برداری زمینی، فتوگرامتری، هیدروگرافی، سیستم‌های اطلاعات مکانی (GIS) و … می‌باشد. کنترل و نظارت بر این قراردادها به عهده سازمان نقشه برداری کشور و یا سایر سازمانهای ذیصلاح است.

در این تعرفه هزینه خدمات نقشه برداری نسبت به سال 1399 در حدود 40 درصد افزایش یافته و استفاده از روش‌های QCBS ، QBS و بودجه ثابت برای کارهای نقشه برداری ممنوع شده است. تعرفه خدمات نقشه برداری سال 1401 هنوز منتشر نشده است. به محض انتشار در این سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

تعرفه خدمات نقشه برداری سال 1400

 

دانلود تعرفه خدمات نقشه برداری سال 1400

دانلود تعرفه خدمات نقشه برداری 1399

تعرفه خدمات نقشه برداری سال ۱۴۰۰ بر اساس اصولی مشخص تعیین شده و عوامل متفاوتی در این مهم دخیل هستند که در ادامه به آنها می پردازیم .

تعرفه خدمات نقشه برداری و هزینه انجام این عملیات، توسط سازمان نقشه برداری و همچنین سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور (برنامه بودجه) تعیین می گردد و دارای چند بند مختلف است. البته در اصل، وظیفه نظارت و کنترل به عهده سازمان نقشه برداری کشور بوده و سازمان برنامه بودجه، عهده دار تعیین تعرفه است. در نهایت هم رئیس سازمان برنامه و بودجه یا معاون اول رئیس جمهور تعرفه نهایی تعیین شده را امضا می کند. حال اگر می خواهید بدانید که این تعرفه، بر اساس چه پارامترهای ثابت و متغیری تعیین شده است و فاکتورهای مؤثر بر آن چه مواردی هستند، این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

 

عوامل موثر بر تعرفه خدمات نقشه برداری

 

در تعرفه کلیه خدمات مربوط به نقشه برداری، عوامل بسیار زیادی به صورت ثابت یا متغیر می توانند تاثیرگذار باشند که با توجه به شرایط فیزیکی و محیطی ملک یا زمین مشخص می گردد. یعنی به بیانی ساده تر برای تعیین تعرفه خدمات نقشه برداری عوامل بسیار زیادی وجود دارند که در هزینه های اجرایی دخیل هستند. شایان ذکر است که برخی از عوامل به صورت ثابت، برای همه ملک ها می ‌توانند مورد محاسبه قرار بگیرد و برخی از عوامل دیگر نیز هستند که متغیرند و در برخی از املاک تغییر پیدا می‌ کنند.

در این بخش سعی داریم تا به برخی از مهم ترین عواملی که ممکن است بر قیمت تعرفه خدمات حوزه نقشه برداری تأثیرگذار باشند اشاره نماییم، از جمله:

موقعیت بافت: موقعیت بافت برای املاک با توجه به قرار گرفتن ملک در نواحی فرسوده، نواحی با عرض گذر کم و همچنین قرار گرفتن در شرایط ناپایداری بناها می‌ تواند تاثیر زیادی در تعیین تعرفه های عملیات نقشه برداری داشته باشد.

 

تخریب بنا: در هنگام تخریب بنا عوامل مختلفی مانند نوع متریال، سازه، ارتفاع سازه و وضعیت همجواری آن ها در هنگام تخریب نقش تاثیرگذارتری در تعرفه نقشه برداری دارند.

گودبرداری: در برخی از زمین ها با توجه به ضوابط شهرسازی و صرفه اقتصادی، چندین طبقه در زیر زمین احداث می شود که نقشه برداری در این مراکز با توجه به تعداد طبقاتی که قرار است در زیر زمین احداث شود، تعیین می گردد.

اتمام عملیات: برخی از ساختمان ها پس از پایان کار، دارای برخی خلاف ها و مشکلات تاسیساتی هستند که در این شرایط خاص، نقشه برداری از آن ها نیاز به دقت و توجه بیشتری است که اصول ایمنی و فنی در آن ها به خوبی رعایت شود، در این مواقع نیز تعرفه نقشه برداری عمدتاً افزایش پیدا می کند.

در کل باید گفت که از آنجایی که صنعت ساختمان سازی بسیار پویا است و قوانین حاکم بر آن باید به طور مرتب مورد بازنگری قرار بگیرند، پس نمی ‌توان یک تعرفه مشخص را برای انجام کار در شرایط مختلف اعلام کرد.

 

پرداخت مناسب ترین تعرفه کارشناسی نقشه برداری

 

برای همه افرادی که به دنبال تهیه نقشه utm و جانمایی پلاک ثبتی هستند، مهم است که هزینه های مربوط به این خدمات چگونه محاسبه می شود. خوب است بدانید که در جهت تعرفه کارشناسی نقشه برداری هر سال از سمت سازمان برنامه و بودجه با نظارت سازمان نقشه برداری قیمت ‌های دقیق اعلام می گردد.

اما اگر شما هم به دنبال پرداخت مناسب ترین تعرفه عملیات نقشه برداری هستید، این مجموعه خدماتی، می تواند یکی از بهترین و تخصصی ترین گزینه های پیش رو در این حوزه باشد. در این مجموعه با استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته، عملیات نقشه برداری در کمترین روز کاری انجام می شود و بدیهی است که کم کردن زمان کار، نقش تاثیرگذاری در کم کردن هزینه های نهایی دارد.

همچنین استفاده از روش های کاملاً متعارف با دقت بیشتر، سبب شده تا نقشه های کاملاً دقیق و اصولی در اختیار صاحبان املاک قرار بگیرد. در صورت نیاز به دریافت خدمات نقشه برداری، تفسیر عکس هوایی، جانمایی پلاک ثبتی، تهیه نقشه UTM و هر نوع خدمات دیگری در این حوزه با کارشناسان جی پی اس شمیم ارتباط برقرار کنید تا ضمن دریافت مشاوره به صورت رایگان، از بهترین خدمات و مناسب ترین تعرفه ها بهره مند گردید.